Warsztaty
11 OPOLSKI FESTIWAL FOTOGRAFII

Jak wykonać samodzielnie
fotograficzny aparat otworkowy?

Samodzielne wykonanie aparatów otworkowych pozwala na pokonanie ograniczeń konstrukcyjnych fabrycznych aparatów fotograficznych oraz zwiększa możliwość kreowania obrazów, których nie da wykonać się za pomocą gotowego sprzętu. Prostota środków i odkrywanie nowych możliwości rejestracji obrazu to największe zalety fotografii otworkowej.

Konstruowanie kamer otworkowych stwarza możliwość dużej ingerencji w charakter rejestrowanych fotografii – ich odmienność i różnorodność, brak standaryzacji.  Pozwalają na to różnorodne konstrukcje aparatów otworkowych- tradycyjne z jednym otworkiem i z wieloma otworkami, panoramiczne, oraz takie które rejestrują rzeczywistość z czterech stron (360 stopni), itd.

Uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się z konstruowaniem kamer otworkowych oraz naświetlaniem obrazu na materiale światłoczułym i jego obróbką w ciemni fotograficznej.

Każdy z uczestników otrzyma drewniany aparat otworkowy do samodzielnego wykonania podczas warsztatów i będzie mógł zabrać go ze sobą do domu!

Tomasz Mielech urodził się w 1973 r. w Jeleniej Górze gdzie obecnie mieszka i pracuje. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim.
Prowadzi warsztaty fotograficzne poświęcone XIX wiecznym technikom fotograficznym. W twórczości fotograficznej preferuje klasyczną fotografię, wykonywaną za pomocą kamer wielkoformatowych, gdzie obraz fotograficzny powstaje na materiałach światłoczułych.
Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików od 2006 r. Prowadzi Galerię „Korytarz” i Jeleniogórską Szkołę Fotografii przy JCK w Jeleniej Górze, organizator plenerów i warsztatów fotograficznych.

Autor wystaw indywidualnych w Polsce – galerii „pf” w Poznaniu, galerii „Korytarz” w Jeleniej Górze, galerii BWA w Jeleniej Górze, galerii „Pusta” w Katowicach, galerii za Miedzą w Lubomierzu oraz Kunstgalerie Wasserturm Bautzen w Niemczech. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą.

ZAPISY:

Warsztaty odbędą się 09.10.2021 godzina 9:00 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Przewidywany czas warsztatów +4 godz.

Na warsztaty można się zapisać wyłącznie drogą mailową, wysyłając mail na adres: kontakt(@)dwaosiem.pl o tytule: Warsztaty „kamera otworkowa” jednocześnie należy dokonać wpłaty 60,00 zł na konto:

Fundacja 2.8
ul. Gabrieli Zapolskiej 31
45-353 Opole
Nr konta: 13 1090 2138 0000 0001 1647 6675

Ilość miejsc: 8 osób

Skip to content