Spotkanie z Tymonem Markowskim

Tymon Markowski urodzony w 1986 roku w Krakowie, mieszka z rodziną w Bydgoszczy. Jest fotograficznym samoukiem, ukończył studia socjologiczne w bydgoskiej Wyższej Szkole Gospodarki. Zaczął fotografować w 2006 roku. Przez osiem lat związany z prasą – „Expressem Bydgoskim” i „Gazetą Wyborczą”. W 2015 roku został uczestnikiem Programu Mentorskiego Sputnik Photos. Rok później dołączył do kolektywu fotografów ulicznych Un-Posed. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był nominowany oraz wygrywał najważniejsze konkursy fotograficzne, zarówno w kraju, jak i za granicą. Zdobywca międzynarodowego tytułu Fotograf Roku w kategorii event (International Photography Awards 2016) oraz tytułu Fotoreporter Roku 2016 w konkursie polskiego Stowarzyszenia Fotoreporterów.

www.tymonmarkowski.com

tymonmarkowski.blogspot.com

Spotkanie z Piotrem Zbierskim

Piotr Zbierski (ur. 1987) obecnie doktorant PWSFTviT w Łodzi. Prezentował swoje prace w galeriach m.in. we Francji, Niemczech, Portugalii, Rosji, jak również w magazynach (Shots Magazine, Archivo Zine, Die Nacht, Gup Magazine). W 2012 roku wygrał prestiżową nagrodę dla Leica Oscar Barnack Newcomer Award za cykl prac Pass by me. Jego prace znajdziemy w kolekcjach Kiyosato Museum of Photographic Arts w Japonii oraz w Musée de l’Élysée w Szwajcarii. W 2016 roku wydał swoją pierwszą książkę pt. Push the sky away – tryptyk nad którym pracował w latach 2008-2016. Żyje i pracuje w Łodzi.

www.pushtheskybook.com
www.piotrzbierski.wordpress.com

Spotkanie z Krzysztofem Gierałtowskim

Krzysztof Gierałtowski członek Związku Polskich Artystów Fotografików ZPAF i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Członek Korespondent Niemieckiego Towarzystwa Fotograficznego DGPh. Stypendysta polskiego i holenderskiego Ministerstwa Kultury, Rządu Republiki Francuskiej jak też Agencji Informacyjnej USA i Fondation pour une Entraide Intellectuelle Européenne oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

W 2007 dostał od Ministra Kultury RP srebrny medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Laureat nagrody K.C. Norwida 2011. Otrzymał Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2013 w dziedzinie sztuk wizualnych.

W 2014 dostał od Prezydenta RP Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, a od Ministra Spraw Zagranicznych Odznakę Honorową « Bene Merito » za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

www.gieraltowski.pl

Spotkanie z Katarzyną Sagatowską

Fot. Maga Sokalska

Katarzyna Sagatowska kuratorka, fotografka, wykładowczyni, organizatorka wydarzeń artystycznych. Absolwentka Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opawie (obecnie studia doktoranckie na tej uczelni) i Politechniki Warszawskiej. Propagatorka kolekcjonowania fotografii w Polsce. Kuratorka i koordynatorka projektu Fotografia Kolekcjonerska obejmującego wystawy i aukcje fotografii wybitnych polskich artystów. Współautorka cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz miasta stołecznego Warszawy. Jurorka w konkursach, między innymi BZ WBK Press Foto, Fotograficzna Publikacja Roku, ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne oraz zbiorowe w kraju i za granicą.

www.sagatowska.com

Spotkanie z Jackiem Baranowskim

Fot. Angelika Adamczyk

Jacek Baranowski były fotoreporter Gazety Wyborczej, fotograf reklamowy, pracował dla największych firm przemysłowych w południowej Polsce (Lafarge, Heidelberg, Azoty, Scheidel i inne). Jego prace były publikowane w wielu czasopismach i magazynach (Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Murator, Architektura). W latach 2005-2015 pracował jako fotograf reklamowy w Londynie, współpracował także projektantem mody Pierrem Garraudim.

jacekbaranowski.com

Spotkanie z Pawłem Szpalą

Paweł Szpala podróżnik, fotograf, bloger, ojciec dwójki dzieci, logistyk z zawodu, marketingowiec z wykształcenia. Autor projektu Nie(Odkryte) Opolskie, w którym promuje nie tylko miasto Opole ale i cały region. Uwielbia fotografowaś miasto, w którym mieszka z dachów budynków, pokazywaś zmiany krajobrazu miejskiego nie tylko na przełomie roku ale i lat. W internecie znany pod pseudonimem Człowiek Przygoda gdzie publikuje swoje fotograficzne projekty #DachyOpola , #UliceOpola oraz #OknoOpola

www.czlowiekprzygoda.pl

Spotkanie z Pawłem Uchorczakiem

Paweł Uchorczak miłośnik fotografii krajobrazowej, rodowity Opolanin. Fotografia jest dla niego oderwaniem się od codzienności. Wychodzi z założenia, że chwile w życiu są zbyt ulotne, dlatego też fotografuje by zatrzymaś je na dłużej. Przepiękne barwy, bajkowe krajobrazy pozwalają się nam przenieść do świata marzeń, który tak naprawdę jest w zasięgu naszych oczu, tylko trzeba nauczyś się na otaczający nas świat patrześ.

Skip to content