Pokaż się

„Dobre życie” Pawła Piotrowskiego zostało wybrane w czwartej edycji „Pokaż się”

Wystawa będzie miała swój wernisaż podczas otwarcia Festiwalu 6.10.2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

W tym roku hasłem przewodnim Festiwalu jest „Spojrzenie”.

Paweł Piotrowski urodził się w 1986 roku w Oleśnicy. W 2011 roku ukończył studia magisterskie na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu o specjalności projektowanie graficzne. Jest freelancerem, współpracuje z Dolnośląską Szkołą Wyższą, Regionalnym Ośrodkiem Edukacji we Wrocławiu, prowadzi szkolenia z zakresu fotografii oraz grafiki użytkowej. Inspiracji szuka w życiu codziennym i tym, co go otacza. Jest laureatem licznych konkursów m.in. „Złoty Talent Roku 2016” Galerii PIX.HOUSE, zdobywcą Grand Prix w Viva! Photo Awards 2016 oraz zdobywcą 2 miejsca w Brussels Street Photography Festival 2016.

O projekcie:

Dobre życie
Gmina Dobroszyce to niewielka gmina wiejska położona w województwie dolnośląskim, jej hasłem promocyjnym jest: „Dobroszyce – Dobre życie”.
Chyba każdy z nas ma w sobie skłonność do idealizowania miejsca, w którym się urodził, i z którym wiążą się jego pierwsze, dziecięce wspomnienia. W dzieciństwie czas płynął wolniej, wszystko wydawało sie takie „czyste”, proste i kolorowe. Te wspomnienia żyją we mnie i w mojej pamięci są niezwykle barwne, dlatego postanowiłem rejestrować z pozoru błahe chwile, wydarzenia, najdrobniejsze zmiany, które tutaj zachodzą i których jestem naocznym świadkiem. Oto esej o życiu codziennym ludzi, którzy tworzą to miejsce i wspólnotę w której żyję i do której mam bardzo osobisty stosunek. To także zmieniający się obraz polskiej wsi, w całym kraju są setki gmin podobnych do tej. Dlatego też uważam, że ten projekt niesie za sobą uniwersalny przekaz, ukazujący odchodzący sposób życia wiejskiej społeczności. Spokój, który ją cechuje jest coraz rzadziej spotykany na świecie. Ja dokumentuję te resztki naturalnego dla człowieka tempa.

Wyboru zwycięskich prac dokonało jury w składzie:

– Marek Szyryk – Katedra Fotografii, profesor PWSFTviT w Łodzi,
– Joanna Kinowska – Służewski Dom Kultury
– Sławomir Mielnik – Fundacja 2.8, organizator OFF-u

W konkursie wzięło udział 59 zgłoszeń.

Już po raz czwarty zapraszamy do nadsyłania swoich prac w ramach konkursu Pokaż się podczas 7 Opolskiego Festiwalu Fotografii.

Nadesłane prace – najlepiej gotowe lub na ukończeniu – muszą wiązać się z hasłem przewodnim 7OFF jakim jest „Spojrzenie”. Organizatorzy są otwarci na technikę i formę prezentowanych prac na wystawie. W sekcji Pokaż się mogą brać udział wyłącznie Polscy artyści, którzy tworzą w kraju lub poza granicami Polski.

W poprzednich edycjach wybraliśmy prace: Piotra Pardiaka,  Marleny Jabłońskiej, Robert Danieluka.

Udział w naborze jest bezpłatny i otwarty dla każdego.

Osoba wybrana spośród nadesłanych zgłoszeń otrzyma od organizatora nagrodę pieniężną w wysokości 1000zł (kwota pomniejszona będzie o podatek, który Organizator Konkursu odlicza od kwoty brutto).

Wernisaż jednego wyróżnionego projektu odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu podczas 7 Opolskiego Festiwalu Fotografii, od 6 października do 5 listopada 2017 roku.

W wyborze prac wezmą udział:

– Marek Szyryk – Szkoła Filmowa w Łodzi

– Joanna Kinowska – Służewski Dom Kultury w Warszawie

– Sławomir Mielnik – Fundacja 2.8

Prace należy wysyłać wraz z wypełnionym formularzem na adres mailowy: 7off@dwaosiem.pl lub kontakt@dwaosiem.pl do dnia 15 lipca 2017 roku.

Całkowity rozmiar nadesłanych prac nie może przekraczać 8MB.

www.offoto.pl

Projekt logo konkursu: Marek Synowiecki

Skip to content