Już po raz jedenasty zapraszamy do nadsyłania swoich projektów wystaw w ramach konkursu „Pokaż się” organizowanego przez Fundację 2.8 podczas 14. Opolskiego Festiwalu Fotografii.

Konkurs „Pokaż się” skierowany jest do szerokiej rzeszy odbiorców zajmujących się fotografią. Nadesłane propozycje – gotowe lub na ukończeniu projekty wystawy (nie pojedyncze fotografie) – muszą wiązać się z hasłem przewodnim 14. Opolskiego Festiwalu Fotografii „nie/codzienność”. Organizatorzy są otwarci na technikę i formę zaproponowanych wystaw. W sekcji „Pokaż się” mogą brać udział wyłącznie artyści mieszkający lub studiujący na terenie Polski, którzy tworzą w kraju lub poza granicami Polski. Do konkursu mogą zgłaszać się osoby niepełnoletnie za zgodą osoby dorosłej lub opiekuna. Powtórnie nadesłane projekty będą dopuszczone do konkursu.

W poprzednich edycjach wybraliśmy prace: Katarzyna Łoś, Katerina Kouzmitchevej, Michała KonradaMateusza Matuszczaka,  Adama Żądło, Jakuba Wawrzaka, Pawła PiotrowskiegoPiotra PardiakaMarleny Jabłońskiej, Roberta Danieluka.

Udział w naborze jest bezpłatny i otwarty dla każdego.

Autor zwycięskiego projektu wystawy otrzyma od organizatora Fundacji 2.8 nagrodę w wysokości 1500,00 zł oraz nagrody rzeczowe od Cyfrowe.pl oraz Newell.

Wernisaż jednego wyróżnionego projektu odbędzie się w Muzeum Śląska Opolskiego podczas otwarcia 14. Opolskiego Festiwalu Fotografii, 14 września 2024 roku.

W wyborze prac weźmie udział Komisja Konkursowa w składzie:
– prof. Marek Szyryk – Szkoła Filmowa w Łodzi
Joanna Kinowska – Służewski Dom Kultury w Warszawie
Sławoj Dubiel – Fundacja 2.8
Jarosław Respondek – Cyfrowe.pl

Ocenie podlegać będą tak elementy jak:
Ogólne wrażenie artystyczne, spójność pracy z hasłem konkursu, zawartość merytoryczna, pomysłowość i nowatorstwo, staranność wykonania.

Prace należy wysyłać wraz z wypełnionym formularzem na adres mailowy: kontakt@dwaosiem.pl do dnia 10 lipca 2024 roku.

Całkowity rozmiar nadesłanych prac nie może przekraczać 10MB.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz opublikowanie wyników nastąpi na stronie www.offoto.pl do 21 lipca 2024 roku.

Zapraszamy Fundacja 2.8 organizator Opolskiego Festiwalu Fotografii.

Projekt logo konkursu: Marek Synowiecki

Plan galerii pod projekt wystawy

MSO_mała sala Ip.
IMG_4732 — kopia

Nagrody od Newell:

Lampa LED Newell Air Artha XL
Miecz świetlny Newell RGB Kathi II
Lampa LED Newell RGB-W Rangha

Newell to polska marka, która działa na rynku od 2009 roku. Specjalizuje się przede wszystkim w produkcji urządzeń i akcesoriów wykorzystywanych w branży filmowej i fotograficznej. Ich portfolio cały czas rozszerzane jest jednak o nowe kategorie produktowe, w tym oświetlenie LED oraz akcesoria turystyczne. Jeśli szukacie precyzyjnego źródła światła lub gadżetów niezbędnych w podróży, produkty Newell będą właściwym wyborem. Szczególnie że firma oferuje unikalny, 40-miesięczny program gwarancyjny. Obejmuje on wszystkie produkty marki.

Nagrody rzeczowe od Cyfrowe.pl:

GlareOne Vega 400
statyw 295 cm
softbox oktagonalny GlareOne Pro

 

 

 

Cyfrowe.pl Kochają fotografię i filmowanie równie mocno, jak ludzie, którzy u nich kupują. Należą do czołówki sklepów branży foto-video w Polsce. Działają na rynku od 20 lat i swoją silną pozycję zbudowali głównie dzięki fachowemu doradztwu, wysokim standardom obsługi oraz bogatej ofercie produktowej. Sprzedają przez internet oraz stacjonarnie (nowy salon w Łodzi, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Katowice). Ich klienci mogą skorzystać z dedykowanych rozwiązań dla biznesu czy doradztwa filmowego (#Lepszyfilm) oraz nabyć aparaty, kamery, obiektywy, drony, wyposażenie studia i inne. Przyjmują sprzęt w rozliczeniu, oferują sprzęt nowy i używany (po precyzyjnych testach), a dla niezdecydowanych posiadają także bogatą ofertę swojej wypożyczalni Cyfrowe.rent.

Skip to content