4OFF: Warsztaty FOMEI

MIEJSCE: Miejska Biblioteka Publiczna
DATA: 25.10.2014 (sobota)
GODZINA: 10.00-16.30

foto

Warsztaty FOMEI

Część I
Szkoła fotografii FOMEI
Światło w fotografii studyjnej i plenerowej. 10:00-13:00

Warsztaty poprowadzi Grzegorz Szafruga fotograf z Zawiercia, który fotografuje do wielu magazynów w kraju i zagranicą. Jego zdjęcia publikowane były między innymi w CKM, Playboy, Twój Styl.

Grzegorz Szafruga opowie o pracy z modelkami podczas sesji do magazynów mody. Zaprezentuje wykorzystanie lamp błyskowych FOMEI Digital PROX, podpowie jak dobrać odpowiednie modyfikatory światła to zdjęć charakteryzujących fotografię mody, beauty czy glamour.

W tej części uczestnicy dowiedzą się jak kreatywnie wykorzystać oświetlenie studyjne, jak fotografować w plenerze bez prądu oraz poznają innowacyjne funkcje przyspieszające pracę. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji oświetlenie studyjne zarówno dla profesjonalistów jak i początkujących (błyskowe i światła ciągłego) oraz rozwiązania do fotografowania w plenerze.

Warsztaty będą obejmowały następujące zagadnienia:
• Nowoczesne rozwiązania z zakresu oświetlenia studyjnego FOMEI
• Co jest ważne przy wyborze studyjnej lampy błyskowej?
• Jak używać sprzęt, aby efektywnie go wykorzystać?
• Oświetlenie plenerowe zasilacze i generatory – różnice, wady i zalety obu rozwiązań.
• Jak nawiązywać kontakt z modelką jak pracować na planie zdjęciowym.
• Co ważne jest przy przygotowaniach do sesji zdjęciowych.

 

Część II
Szkoła Druku Medikon 13:30 – 16:30
Zarządzanie barwą w fotografii i fotograficzny druk atramentowy
Warsztaty poprowadzi Szymon Aksienionek z firmy Medikon Polska.
Przygotowanie cyfrowej ciemni – drukarki, monitora, papieru i oprogramowania – do pracy umożliwiającej edycję i drukowanie zdjęć cyfrowych zgodnie z zasadami zarządzania barwą.
Uczestnicy dowiedzą się jak w praktyce, mając do dyspozycji zaawansowaną atramentową drukarkę fotograficzną, papier fotograficzny, monitor graficzny i urządzenia do kalibracji, przygotować stanowisko pracy z fotografią cyfrową umożliwiające przepływ pracy zgodny z zasadami zarządzania barwą i poprawnie przygotować do druku oraz wydrukować zdjęcie z użyciem profili ICC.
Podczas spotkania omawiane będą następujące zagadnienia:Zarządzanie barwą w środowisku pracy fotografa – zasada działania.

• Różnice między urządzeniami w procesie tworzenia obrazu cyfrowego.
• Kontrola koloru i balansu bieli w lustrzance cyfrowej.
• Format pliku – RAW czy JPG – różnice w zakresie reprodukcji barwy.
• Podstawowe modele i przestrzenie barwne w fotografii – RGB czy CMYK?
• Profile ICC – czym są i dlaczego są takie ważne?
• Zarządzanie barwą w programie Adobe Photoshop.
• Fotograficzne drukarki atramentowe – prezentacja rozwiązań i możliwości.
• Przygotowanie i drukowanie fotografii z użyciem profili ICC.
• Wpływ otoczenia na odwzorowanie barw na monitorze i wydrukach.
• Papiery do druku atramentowego – przegląd szerokiej gamy podłoży do drukarek atramentowych SIHL MASTERCLASS, Hahnemühle Photo, FOMEI Collection, FomeiJet i HARMAN by Hahnemühle – od podstawowych powlekanych papierów błyszczących po ekskluzywne podłoża matowe, artystyczne (Fine Art, Canvas) i archiwalne (Baryta, Fibre Base, 100% Cotton).

*
Medikon Polska Sp. z o.o.
Medikon Polska, jako wyłączny przedstawiciel marki FOMEI w Polsce, autoryzowany dystrybutor mediów fotograficznych do druku atramentowego SIHL MASTERCLASS i Hahnemühle Photo, rozwiązań do druku termosublimacyjnego DNP, oprogramowania do druku wielkoformatowego ONYX i Mirage oraz partner graficzny firm Epson, Canon, Eizo i X-Rite, dostarcza najwyższej jakości rozwiązania do druku fotograficznego od samego początku jego istnienia na polskim rynku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i unikalnemu rozwiązaniu jakim jest profesjonalny system druku Studio Inkjet Printing (znany wcześniej jako Ilford Studio) Medikon jest liderem na polskim rynku fotograficznym i cieszy się zaufaniem najbardziej wymagających profesjonalistów. Zaawansowane systemy wielkoformatowe wzbogaca szeroka oferta podłoży oraz urządzeń do druku w małym formacie.

**
Fomei to marka, która od ponad 22 lat dostarcza rozwiązania dla potrzeb fotografii i filmu takie jak oświetlenie studyjne dla fotografów hobbystów jak i profesjonalistów ceniących sobie nowatorskie rozwiązania jak np. sterowanie oświetleniem studyjnym z komputera, to również rozwiązania dla tych którzy cenią sobie pracę ze światłem ciągłym w fotografii oraz dla filmowców. Fomei zapewnia też swoim użytkownikom pełne portfolio dodatkowego sprzętu do pracy studyjnej liczące kilkaset produktów.

***
Grzegorz Szafruga specjalizuje się w fotografii reklamowej i studyjnej. Ponad 13 lat z aparatem w ręku, a od 8 głównie w studio. Fotografuje od mody po kampanie zespołów sportowych czy samochody. Zwolennik starej szkoły fotografii zakochany w świetle i jego możliwościach. www.grzegorzszafruga.com

****
Łukasz Borowski
Product Manager w firmie Medikon Polska, ekspert do wyposarzenia studiów fotograficznych i filmowych. Doświadczony fotograf , na co dzień w Medikonie zajmuje się wsparciem technicznym i merytorycznym oraz szkoleniami dla fotografujących. Prowadzi szkolenia, wykłady, prezentacje i warsztaty w zakresie zagadnień związanych z fotografia studyjną oraz plenerową dla studentów szkół oraz uczelni fotograficznych i artystycznych, a także wszystkich pasjonatów i profesjonalistów zainteresowanych fotografią.

*****
Szymon Aksienionek
Product Manager w firmie Medikon Polska, ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą. Doświadczony grafik, fotograf i retuszer, na co dzień w Medikonie zajmuje się wsparciem technicznym i merytorycznym oraz szkoleniami dla drukujących fotografów i grafików. Prowadzi szkolenia, wykłady, prezentacje i warsztaty w zakresie zagadnień związanych z drukiem atramentowym i zarządzaniem barwą dla studentów szkół oraz uczelni fotograficznych, graficznych i artystycznych, a także wszystkich pasjonatów i profesjonalistów zainteresowanych fotografią i drukiem.

 

Aby wziąć udział w warsztatach proszę przesłać mail na adres 4off @ dwaosiem.pl
w tytule proszę podać: warsztaty FOMEI
w opisie: imię i nazwisko
.
.
.
symboliczna opłata: 20zł to gwarancja, iż uczestnik jest zainteresowany i przyjdzie na warsztaty
nr konta: 13 1090 2138 0000 0001 1647 6675
w tytule: darowizna

Brak miejsc

beznazwy2
FOMEI_logo_CMYK_IL_CS_FograCoated39
medikon_logo_v2

Udostępnij: