4OFF: „Pokaż się” – Robert Danieluk

Swiatla_polnocy_Danieluk_01

 

W trakcie 4 Opolskiego Festiwalu Fotografii (10-26 październik 2014r.), odbędzie się wernisaż zwycięzcy pierwszej edycji „Pokaż się”. W sekcji tej mogli brać udział wyłącznie polscy artyści, którzy tworzą w kraju lub poza granicami Polski. Hasłem przewodnim Festiwalu i konkursu jest „Bez granic”, jury było otwarte na technikę i formę nadesłanych fotografii.

Spośród nadesłanych prac jury najwyżej oceniło fotografie Roberta Danieluka.

„Światła północy” to projekt o nocy polarnej, która dotyka rejony świata za kołem podbiegunowym w okresie zimowym. Projekt został zrealizowany telefonem komórkowym w regionie murmańskim w Rosji, gdzie noc polarna trwa 40 dni, a mieszkańcy nie widzą słońca prawie 2 miesiące ze względu na górzyste okolice.

Robert Danieluk ukończył fotografię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (2011-2014 ). Jest również absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2005-2009) oraz Technikum Fototechnicznego (1998-2003) w Warszawie.

Wyboru zwycięskich prac dokonało jury w składzie:
– Marek Szyryk – kierownik Katedry Fotografii, profesor PWSFTviT w Łodzi,
– Joanna Kinowska – kurator Leica Gallery Warszawa, Służewski Dom Kultury
– Sławomir Mielnik – Fundacja 2.8, organizator 4OFF-u.

Zwycięski projekt zostanie zaprezentowany w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu w trakcie 4 Opolskiego Festiwalu Fotografii.

pokaż się-logo

 

Udostępnij:

Skip to content