14 OFF / Europejskie Opolskie – konkurs

Poprzedni wpis

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Europejskie Opolskie”!

W tym roku obchodzimy 20-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wszyscy chyba widzimy, jak wiele zmieniło to w Polsce i jak bardzo wpłynęło na nasze województwo. Dlatego chcemy podkreślić to wydarzenie, organizując konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcia miejsc, budynków lub okolic, które zostały zmienione dzięki wsparciu unijnych funduszy. Zastanawiacie się, co to mogą być za miejsca? Na końcu podajemy kilka podpowiedzi, ale liczymy przede wszystkim na miejsca, które są Wam bliskie. Zdjęcia muszą być wykonane na terenie województwa opolskiego.

Czekamy na Wasze najlepsze fotografie, które pokażą urok i wyjątkowość naszego regionu oraz wpływ Unii Europejskiej na to, jak dziś wygląda dane miejsce. Niezależnie od tego, czy uwiecznicie malownicze krajobrazy, historyczne zabytki czy nowoczesną architekturę, chcemy, abyście podzielili się swoimi wizjami Opolszczyzny. Każdy uczestnik może wysłać maksymalnie 3 zdjęcia. Mogą to być pojedyncze fotografie lub seria dotycząca jednego miejsca.

Najpiękniejsze prace zostaną wyselekcjonowane i zaprezentowane na wystawie plenerowej podczas 14. Opolskiego Festiwalu Fotografii.

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii, niezależnie od poziomu doświadczenia. Każda praca będzie oceniana pod kątem oryginalności, kompozycji, techniki i oddania ducha Opolszczyzny.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu. Poniżej najważniejsze informacje:

Najważniejsze informacje:

  • Kto może brać udział: Wszystkie osoby, niezależnie od wieku. Zdjęcia muszą być wykonane na terenie województwa opolskiego.
  • Termin zgłaszania prac: Do końca dnia 31.08.2024 r.
  • Każdy uczestnik może wysłać maksymalnie 3 fotografie.
  • Fotografie wysyłamy na adres mailowy: kontakt@dwaosiem.pl
  • W treści maila należy podać: Imię i nazwisko, datę urodzenia, opis fotografii (np. Góra św. Anny) i numer telefonu do kontaktu.
  • Pula nagród: 3000 zł
  • Wręczenie nagród: 14.09.2024 r.

Jury przewidziało nagrodę specjalną dla uczestnika poniżej 12 roku życia.

Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

Konkurs realizowany dzięki wsparciu Samorządu Województwa Opolskiego i pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego – Szymona Ogłazy.

Lista kilkunastu przykładowych miejsc, które otrzymały wsparcie UE a z͟d͟e͟c͟y͟d͟o͟w͟a͟n͟i͟e͟ ͟n͟i͟e͟ ͟j͟e͟s͟t͟ ͟p͟e͟ł͟n͟ą͟ ͟l͟i͟s͟t͟ą͟:
1. Zamek Moszna
2. Jurapark Krasiejów
3. Góra Świętej Anny w tym Geopark
4. ZOO Opole
5. Muzeum Wsi Opolskiej
6. Muzeum Śląska Opolskiego
7. Filharmonia Opolska
8. Nysa Fort Prusy
9. Nysa Bazylika
10. Sanktuarium w Kamieniu Śląskim
11. Park w Głuchołazach
12. Zamek Piastów Śląskich w Brzegu
13. Opole Amfiteatr i Wieża Piastowska
14. Gród Rycerski Biskupice
15. Park w Pokoju
16. Opole Kamionka Piast
17. Zalew Kluczborski
18. Olesno Kościół sw. Anny
19. Zamek Niemodlin
20. Zamek Otmuchów
21. Rogów Opolski Zamek
22. Pałac Pawłowice

REGULAMIN KONKURSU EUROPEJSKIE OPOLSKIE

Poprzedni wpis Udostępnij:

Skip to content