10 OFF / Zapraszamy na wystawy, spotkania i warsztaty

Już 2 października Opole po raz kolejny na cały miesiąc stanie się stolicą polskiej fotografii. Przed nami jubileuszowa, 10  edycja festiwalu, której hasłem są „Etapy”.

Tegoroczne hasło opolskiego festiwalu fotografii konstytuuje to medium jako sposób widzenia i zapisu świata w jego nieustannej drodze pomiędzy zmianami czy możliwymi w tej wędrówce postojami. Myślę, że oprócz zapisu takich zmian, fotografia daje również możliwość pochylenia się nad ważnością różnorodnych procesów dziejących się tu i teraz, które po czasie złożą się w jakiś konkretny etap – pisze Marek Szyryk.

Organizatorzy festiwalu zapraszają tym razem na fotograficzną wędrówkę, którą ułatwi program z możliwością skorzystania z postojów:

Pozostaje nam wszystkim mieć nadzieję, że mimo nie do końca idealnych okoliczności na organizowanie tego typu imprez, święto fotografii przyniesie nam wszystkim możliwość spotkania się z interesującymi propozycjami wszystkich autorów.

Fotografia tytułowa Mariusz Forecki

Ze względu na trwająca pandemię COVID-19 i w związku z narzuconymi z tego powodu wymaganiami sanitarno – epidemiologicznymi, dostęp do wystaw może być ograniczony dla uczestników i widzów imprez 10. OFF. Nie planujemy wernisaży w pomieszczeniach. Zapraszamy na uroczyste otwarcia  2 października przed Miejską Biblioteką Publiczną oraz 3 października przed Muzeum Śląska Opolskiego. Wstęp na wystawy i spotkania wyłącznie w maseczkach zasłaniających usta i nos. Podczas wystaw obowiązywał będzie limit osób mogących jednocześnie przebywać w pomieszczeniach wystawowych.
Wszystkie wystawy będą czynne w godz. otwarcia poszczególnych placówek.

Udostępnij: